0

EkoBus w Płońsku jest już ponad miesiąc

EkoBus PłońskMinął już miesiąc, odkąd wygrany w konkursie Lecha EkoBus trafił do Płońska. Przez ten czas jeździł głównymi ulicami miasta, zabierając chętnych Płońszczan na ekologiczną przejażdżkę. Jakie są zatem opinie mieszkańców na jego temat?
Generalnie, pomysł został przyjęty z dużym entuzjazmem.
Widok EkoBusa na płońskich ulicach wywoływał zainteresowanie wśród przechodniów, niekiedy połączone z uśmiechem na twarzy.
Bus nie wyjeżdżał jednak w trasę zbyt często, a to z tego powodu, iż podczas weryfikacji rejestracji na przejazdy okazało się, że duży odsetek zainteresowanych osób to rodziny z dziećmi, których przez pierwszy miesiąc (według regulaminu Lech Starter) Ekobus nie mógł przewozić.
Z tego właśnie powodu bus gościł na swoim pokładzie przez ten czas tylko około 80 osób. Jest to niewielka liczba w porównaniu z osobami zarejestrowanymi na darmowe przejazdy. Jednak już od listopada dzieci będą mogły podróżować wraz z dorosłymi.
Na stronie www.goplonsk.pl ruszyła sprzedaż biletów na przejazdy EkoBusem.
Jednocześnie wśród Płońszczan przeprowadzane są ankiety dotyczące rozkładu jazdy EkoBusa. Na specjalnie do tego celu przygotowanych mapkach mieszkańcy mogą zaznaczyć pożądane miejsca przystankowe, dni i godziny kursowania busa. Gotowe ankiety można zostawiać w wyznaczonych miejscach, m.in. w Urzędzie Miejskim, MCK, MCSiR, poczcie, Bibliotece Miejskiej czy Spółdzielni Mieszkaniowej. Głosy można oddawać do 20 listopada. Gotową ankietę można pobrać ze strony www.goplonsk.pl.

Głos Płońska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.