0

Napad na staruszkę i bohaterska reakcja przechodniów

 

napad na Płockiej ranna 72 latkaW miniony wtorek, 7 listopada  po południu na ulicy Płockiej w Płońsku doszło do napadu na starszą kobietę. 72-letnia płońszczanka została zaatakowana, gdy po zakończeniu pracy w punkcie usługowym szła wpłacić utarg do banku. Napastnik przez pewien czas szedł za kobietą, po czym z dużą siłą uderzył ją w plecy.

Starsza pani przewróciła się na jezdnię i złamała rękę. Mężczyzna wykorzystując bezbronność swojej ofiary wyrwał jej z rąk torebkę, w której miała pieniądze oraz dokumenty, po czym ruszył do ucieczki. Traf chciał, że całe zajście widziało dwóch mężczyzn, którzy zablokowali napastnikowi drogę ucieczki. Udało im się powalić osobnika na ziemię, a w obezwładnieniu szybko pomógł kolejny przechodzień. Po około 15 minutach przyjechały wezwane wcześniej policja i karetka pogotowia. Patrol policji przejął 23-latka, a poszkodowanej kobiecie została udzielona pomoc medyczna.

Seniorka odzyskała wszystkie skradzione rzeczy. 23-letni napastnik trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany twierdził, że napadu dokonał pod wpływem chwili, gdyż ma dużo długów. Usłyszał już zarzut i decyzją sądu, który przychylił się do wniosku policji i prokuratora, został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

 

Głos Płońska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.