0

Rondo przy McDonalds pod znakiem zapytania

Planowana od dłuższego czasu przebudowa felernego skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Żołnierzy Wyklętych stoi pod znakiem zapytania. A to dlatego, że do kolejnego przetargu w tej sprawie stanął tylko jeden oferent (tak jak poprzednim razem była to firma Wapnopol z Glinojecka), dodatkowo przekraczając założony na ten cel budżet.

Skrzyżowanie Żołnierzy Wyklętych Sienkiewicza w Płońsku 1

Wiadome jest, iż miasto nie przewiduje następnego przetargu w tej sprawie; natomiast dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Płońsku Marcin Piechocki pociesza, iż dołoży wszelkich starań, by Ratusz zwiększył budżet na ten cel, który w chwili obecnej wynosi 486 500 zł brutto. Firma, która jako jedyna stanęła do przetargu, swoją pracę wyceniła na 543 000 zł, obiecując zakończenie wszystkich prac z budową ronda do końca czerwca 2017 roku.

Dofinansowanie przez miasto budowy ronda nie będzie łatwe, gdyż Ratusz zaangażował się już w kilka inwestycji drogowych na terenie miasta. Chodzi między innymi o modernizację ulicy Płockiej, Warszawskiej i Związku Walki Młodych na odcinku od ulicy Kolejowej do Warszawskiej. Przetarg na remont ulicy ZWM wygrała wspomniana wcześniej firma Wapnopol, mieszcząc się w budżecie wynoszącym 2 900 000 zł i zobowiązując się do zakończenia prac do końca października br. Dodatkowo do 2 milionowego budżetu miasta na wyżej wymienione cele, należy doliczyć przeznaczone już 282 500 zł na przebudowę skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Żołnierzy Wyklętych.

Zanim jednak ruszą jakiekolwiek prace drogowe, należy przede wszystkim stworzyć czasowy projekt organizacji ruchu w mieście.

 

 

 

Głos Płońska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.