0

Rondo przy Żołnierzy Wyklętych i Sienkiewicza jednak powstanie

Skrzyżowanie Żołnierzy Wyklętych Sienkiewicza w Płońsku 2Jedno z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w Płońsku doczeka się w końcu przebudowy. Mowa o skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Żołnierzy Wyklętych – już w czerwcu ma powstać tam rondo.

10 maja w Starostwie Płońskim władze miasta podpisały umowę na przebudowę skrzyżowania z właścicielem firmy Wapnopol, Adamem Nowakowskim.

W umowie przewidziano między innymi: wykonanie wyspy środkowej ronda i krawężników ją ograniczających, wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego (warstwa wiążąca i ścieralna), wykonanie chodnika i wyspy azylu z kostki brukowej betonowej, regulacja istniejących krawężników betonowych, montaż masztu oświetleniowego, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, regulacja pionowych studzienek kratek ściekowych ulicznych oraz włazów kanałowych.

 

Wartość całej inwestycji wynosi 543 064,31 zł brutto, władze miasta na ten cel przekażą 297 500,00 zł, reszta kosztów zostanie pokryta przez władze powiatu. Finalizacja przebudowy przewidziana jest na koniec czerwca.

 

Głos Płońska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.