0

Sezon na „uciekające” prawa jazdy trwa

W poniedziałek, 12 marca płońscy policjanci zatrzymali 3 dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami, osobom, które jechały w terenie zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h. Kierowcy nie dość, że stracili prawo jazdy na 3 miesiące, to zostali też ukarani wysokimi mandatami i punktami karnymi.

Policjanci ruchu drogowego z płońskiej komendy w ciągu jednego dnia zatrzymali prawo jazdy 3 kierowcom, którzy jechali w terenie zabudowanym z dużą prędkością, znacznie przekraczając dopuszczalne 50 km/h. Dwie kontrole drogowe „50+” miały miejsce rano na krajowej 60-ce w miejscowości Żukowo Wawrzonki, w przeciągu niespełna godziny. Jako pierwszy skontrolowany został 62-letni mieszkaniec pow. makowskiego, kierowca osobowej hondy. Mężczyzna jechał swoim autem w terenie zabudowanym z prędkością 107 km/h. Chwilę później w tym samym miejscu, policjanci zatrzymali do kontroli osobowego vw jadącego z prędkością 119 km/h. Autem kierował 34-latek z Wrocławia.

Kolejnym piratem drogowym zatrzymanym do kontroli przez płońską drogówkę, okazał się być 60-latek z Torunia. Mężczyzna  wieczorem w miejscowości Dzierzążnia na krajowej 10-ce dopuszczalną w terenie zabudowanym  prędkość przekroczył o 55 km/h, jadąc z prędkością 105 km/h.

Wszystkim trzem kierowcom policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe 3 miesiące. Dodatkowo nałożyli na nich wysokie, kilkusetzłotowe mandaty i punkty karne.

Przypominamy, że nadmierna prędkość i jej niedostosowanie do warunków drogowych jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których są zabici i ciężko ranni. Zatem kierowco – noga z gazu!

info: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Głos Płońska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.