0

Pijany 32 latek zatrzymany po pościgu

Płońscy policjanci zatrzymali po pościgu nietrzeźwego kierowcę skody. 32-latek, z którym podróżowała żona i dziecko, nie zatrzymał się do kontroli, uciekał przed Policją. Próbował uderzyć w interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyzna wkrótce odpowie za popełnione czyny. Między innymi za czynną napaść na policjantów. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Pijany 32 latekWczoraj wieczorem uwagę policjantów ruchu drogowego, pełniących służbę w miejscowości Nacpolsk, zwróciła osobowa skoda. Kierujący autem mężczyzna na widok radiowozu nagle zawrócił pojazd i zaczął szybko odjeżdżać w przeciwnym kierunku. Policjanci podjęli pościg za uciekającym samochodem. Pomimo prób zatrzymania skody za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca nie zwalniał. Początkowo uciekał drogą asfaltową, a następnie próbował skręcić na drogę gruntową.

Gdy gwałtownie się zatrzymał, policjanci wybiegli z radiowozu. Kierowca skody próbował ich rozjechać. Mężczyzna podjął próbę dalszej ucieczki autem. Na polnej drodze skoda nagle się zatrzymała, a kierujący zaczął uciekać pieszo w kierunku lasu. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy mężczyzna został ujęty. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec gm. Naruszewo. Mężczyzna był nietrzeźwy. Miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Razem z nim podróżowała trzeźwa żona i 5-letnie dziecko. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

32-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę bez uprawnień oraz czynną napaść na policjantów. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska KPP w Płońsku

Głos Płońska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.