0

Podsumowanie akcji „Wielkanoc 2017” w powiecie płońskim

Policja akcja Wielkanoc 2017 Płońsk„Wielkanoc 2017” – pod taką nazwą w dniach 14 – 17 kwietnia 2017 roku na drogach powiatu płońskiego prowadzone były działania prewencyjno – kontrolne.

Podczas czterech dni policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Płońsku przebadali alkomatem 641 kierujących, nałożyli 174 mandaty na kierujących pojazdami. W tych niechlubnych statystykach za przekroczenie prędkości wypisano mandaty 87 osobom, za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa 19, sporządzono 5 wniosków o ukaranie do Sądu Rejonowego w Płońsku, zatrzymano 4 dowody rejestracyjne i 2 prawa jazdy.

Przebadano również 641 kierujących na stan trzeźwości. Niestety, aż trzech popełniło przestępstwa kierując pojazdami będąc pod wpływem alkoholu. Ujawniono także 2 kierujących pojazdami, którzy nie posiadali uprawnień – uprawnienia te zostały im zatrzymane wcześniej przez Sąd.

Jeśli chodzi o pieszych, to oni również nie przestrzegali obowiązujących przepisów prawa, za co na 15 osób nałożono mandaty a 4  pouczono.

Głos Płońska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.