0

Seniorze, uważaj na fałszywych pracowników gazowni!

W ostatnich dniach na płoński komisariat policji wpłynęło kilka alarmujących zgłoszeń dotyczących podejrzanych osób, podających się za pracowników gazowni. Ci rzekomi pracownicy gazowni, mężczyźni w wieku 20-30 lat, proponowali starszym osobom usługę montażu czujników dymu.

Usługa ta miałaby kosztować kilkaset złotych; mężczyźni proponowali również rozłożenie płatności na łatwe do spłacania raty. Przychodzili wyposażeni w teczki z rzekomą dokumentacją i rejestrami osób uprawnionych do posiadania czujnika. W przypadku odmowy wykonania usługi, mężczyźni spisywali wszystkie dane seniorów, w celu zapisania ich na listę oczekujących. Po uzyskaniu danych, mężczyźni pod byle pretekstem wychodzili z mieszkań i już nie wracali.

Przestroga dla Seniora!

Nie wpuszczaj do domu nieznajomych osób. Urzędnicy z reguły zapowiadają swoje wizyty, inkasenci mogą zostawić rachunki w skrzynce pocztowej, a wszelkiego rodzaju prace serwisowe zazwyczaj są Ci doskonale znane wcześniej. Pamiętaj też, by nie podawać osobom nieznajomym swoich osobistych danych, gdyż mogą one zostać wykorzystane wbrew Tobie.

 

 

Głos Płońska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.