0

PKS Ciechanów do likwidacji, zakończenie kursów już 30 czerwca 2018

„Informujemy, że Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKS w Ciechanowie S.A. w dniu 06.03.2018 r. podjęło uchwałę o rozwiązaniu Spółki i otwarciu jej likwidacji.

Jednocześnie chcemy Państwa zapewnić, że naszą intencją jest prowadzenie działalności transportowejna trasach obsługiwanych przez PKS w Ciechanowie S.A. w likwidacji do 30.06.2018 r. Z naszej strony zabezpieczenie pewności podróży dla naszych Pasażerów jest priorytetem. Głównym powodem likwidacji spółki jest trudna sytuacja rynkowa oraz drastycznie, z roku na rok, malejąca liczba Pasażerów, którzy regularnie korzystają z usług regionalnej komunikacji autobusowej. W związku z tym, mimo wprowadzonych optymalizacji operacyjnych, nasz model biznesowy pozostawał długoterminowo nierentowny. Obejmował on kompleksową obsługę przewozów szkolnych i linii lokalnych oraz miał zapewniać mieszkańcom regionu dogodną siatkę połączeń. Na trudną sytuację w spółce wpłynął też m.in. brak uregulowań prawnych, które zapewniałyby stabilne podstawy do inwestowania i rozwoju.

Jednocześnie chcemy pozostać w ścisłym kontakcie z władzami lokalnymi, aby pomóc wypracować rozwiązania komunikacyjne dla poszczególnych gmin po zamknięciu naszej działalności transportowej z końcem czerwca 2018 r.”

 

Wieczorem, 6 marca głos w sprawie zabrał Starosta Andrzej Stolpa.

Dziś poinformowano mnie, że Walne Zgromadzenie spółki Mobilis w Ciechanowie podjęło uchwałę o jej likwidacji. Spółka ma funkcjonować do 30 czerwca b.r.. Ta decyzja dotyczy nie tylko naszego Powiatu, ale również Ciechanowskiego i Pułtuskiego. W tym roku zdecydowano już o likwidacji spółki Mobilisu w Ostrołęce. Jest to decyzja prywatnego podmiotu na który nie mamy żadnego wpływu. Ktoś kiedyś w Warszawie podjął decyzję o sprzedaży PKS nie licząc się z konsekwencjami, które my będziemy ponosić. Skontaktowałem się już dzisiaj ze starostą ciechanowskim oraz pułtuskim i umówiliśmy się na spotkanie, żeby omówić nasze wspólne działania w tej sprawie. Spotkam się pilnie również z burmistrzami i wójtami z naszego powiatu. Będziemy rozmawiali o zapewnieniu komunikacji publicznej dla naszych mieszkańców. Zrobimy wszystko aby naszym mieszkańcom zapewnić dojazd do pracy i do szkół.”

Głos Płońska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.